Používateľský sýstém s prihlásením a právami

WebPublisher login screen

Medzi základné vlastnosti každého publikačného systému a bezpečnej aplikácie patrí obmedzenie prístupu a kontrola nad jednotlivými operáciami, ktoré vykonávajú jeho používatelia.

WebPublisher CMS spĺňa v tomto ohľade všetky kritéria. Prihlásenie sa do systému sa vykonáva cez takzvanú prihlasovaciu obrazovku " login screen".

 

Login je prihlásenie sa proces identifikácie používateľa vzhľadom na počítač, ktorý je pripojený komunikačnou linkou. Väčšinou sa používa spolu s heslom na overenie totožnosti používateľa. Podľa loginu odlišujú operačné systémy jednotlivých používateľov.

 

Systém oprávnení

dovoľuje kontrolovane manipulovať s údajmi a prideľovať potrebné práva pre prácu jednotlivým používateľom alebo nastavovať prístupové práva globálne.

Existuje niekoľko základných skupín používateľov:

 

  • hlavný správca
  • používateľ - sekundárny správca
  • internetový používateľ - návštevník

 

Správca systému môže vykonávať všetky akcie a operácie. Jeho úlohou je kontrola nad správou celého obsahu internetovej prezentácie, blogu, internetových novínm či internetového obchodu.

 

Používateľ môže vytvárať obsah, len tam kde mu hlavný správca povolí. Môže pridávať a odstraňovať len svoj vlastný obsah, ktorý vytvorí, pokiaľ nedostatne výslovne väčšiu kontrolu. Týmto je zaručená takzvaná bunková ochrana a bezpečnosť medzi používateľmi.

Prideľovanie prístupových oprávnení

 

Internetový návštevník sa môže registrovať a vytvoriť si tak používateľské konto, ktoré je vo väčšine prípadov potrebné pre komunikáciu so systémom, na pridávanie príspevkov pod článkami, nákup cez internet. Každý používateľ sa musí identifkovať na základe istých údajov, ktoré si budete žeľať, aby boli vyžadované pri registrácii.

 


mail