Web dizajn - grafický dizajn web stránky

Web dizajn - grafický dizajn web stránky

Využiť môžete niektorú z preddefinovaných šablón podľa Vášho výberu z našej ponuky alebo si nechať vytvoriť originálny dizajn pre váš web.

Ak máte záujem o vytvorenie vlastného web dizajn-u pre Vašu web stránku podľa Vašich požiadaviek, pripravíme Vám grafický návrh, ktorý na základe pripomienok spracujeme do konečného vzhľadu Vášho webu.

 

Pre vytvorenie originálneho grafického návrhu web stránky je potrebné definovať:

Design is like a flower

 • základnú farebnosť stránky (firemné farby)
 • základné rozloženie navigačného menu (vertikálne a/alebo horizontálne menu)
 • požiadavka na záhlavie stránky (logo, obrázok, slogan,...)
 • požiadavka na použitie jednotlivých typov písma na stránke
 • pomôže zoznam web stránok, ktoré Vám vyhovujú po stránke dizajnu

Cena za vytvorenie grafického dizajnu web stránky (web dizajn) je v závislosti od potrebného rozsahu grafických prác na základe požiadaviek zákazníka, a teda počtu hodín, ktoré grafik potrebuje na zhotovenie návrhu a dopracovanie do konečnej podoby.

 

Orientačná cena za jedinečný web dizajn sa pohybuje:

 • od 100 € konverzia templatu z (Wordpress, Joomla, Drupal, ..) 
 • od 200 € za jednoduchú web stránku + katalógový dizajn
 • od 1500 € za rozsiahle portálové riešenia

 

WebPublisher CMS je len nástroj, ako spravovať obsah celej Vašej webovej prezentácie, ktorý je už dostupný so základnými templatami.

Template - preddefinovaná grafická šablóna

Je sada súborov (zdrojové súbory, obrázky, štýly), ktoré sa starajú o grafickú reprezentáciu Vášho webu. Každý moderný informačný systém podporuje takéto rozžšírenie, pretože časom sa Váš web môže štrukturálne i dizajnovo úplne zmeniť a jediné čo budete chcieť použiť znova, sú texty. Tieto sa uchovávajú v systéme vo forme čistého HTML jazyka. Spôsob vyobrazenia je definovaný v takzvaných CSS (cascading style sheets) súboroch. V nich sa nachádzajú všetky informácie o farbách, obrázkoch, odsadeniach a písmach. Pri zmene templatu, sa zmenia aj tieto CSS, ktoré menia povrchový dizajn. Na zmenu štrukturálneho dizajnu je potrebné použiť aj komplet nové šablóny, v ktorých je jasne nadefinované čo sa kde má presne zobraziť.

 

 • Určuje štrukturálne rozloženie webu
 • Definuje ako vyobraziť HTML značky (typ písma, farbu, veľkosť, odsadenie)
 • Definuje špeciálne dizajn, pre jednotlivé kategórie a stránky

 

Páči sa mi voľne dostupný template pre Joomlu, Wordpress, Drupal ..

Môžem ho použiť aj so systémom WebPublisher CMS ?

Tieto templaty sú špeciálne robené buď pre komerčné alebo nekomerčné voľne šíriteľné CMS systémy. Nie je možné ich hneď skopírovať do adresára pre templaty a použiť ich. Je však možné si požiadať o prepísanie templatu na WebPublisher CMS.  Náš dizajnér dokáže prerobiť template, za veľmi prijateľnú cenu aj pre Vás. Pre tvorbu templatov, pre WebPublisher CMS nemusíte byť žiadny expert, ak patríte medzi programátorov, naši systémový dizajnéri, Vám vedia poskytnúť systémové API s príkladom použitia.


mail